Franchise

midyeli (1)"midyeli" TÜM DÜNYADA SEVİLEN BİR LEZZETİ BULMA ÖYKÜSÜDÜR.

"midyeli" tüm dünyada sevilen bir besini , "midyeyi" , farklı lezzetlerle yeniden keşfetmenin öyküsüdür. Hedefimiz , ilkemiz, ülkemizde sokakalarda tüketilen midyeyi, yerel tüketim konseptini kaybetmeden, gerekli sağlık koşulları altında, kurumsal bir marka olarak yaygınlaştırmaktır.

Beş yıl önce başlayan halen de devam etmekte olan bir araştırmanın sonunda start almıştır. Yapılandırmamız, franchising sistemiyle büyüme stratejisine göre ayarlanmıştır. Franchising yatırımcısı, kolay hazırlanabilen reçeteler ile her yönü kontrol edilebilir bir sistemi, hazır bir biçimde teslim almaktadır. Bu anlayışıyla, dünyanın her yerinde, midyeli spesiyellerini "aynı lezzet staandartlarında" yakalamak amaç edinilmiştir.

midyeli-resim (33)

.

NEDEN midyeli FRANCHISE

- Türkiye'nin ilk KURUMSAL midye markası "midyeli"dir.

- Türkiye de oluşmuş büyük bir midye TÜKETİM pazarı vardır. midyeli, TARIM BAKANLIĞINDAN ONAYLI ÜRETİM MERKEZİNDE midyelerini işlemektedir. midyeli'nin MİDYELERİ, devletin toplamaya izin verdiği İSTASYONLARDAN ya da midye çiftliklerinden TEDARİK EDİLMEKTEDİR. HİJYEN şartlarına A'DAN Z' YE UYULARAK İŞLENMEKTEDİR... Türkiye de midye pazarında BULUNMAYAN TEMİZLİKTE midyeleri ile MEVCUT midye pazarından büyük ölçüde pay alması KAÇINILMAZDIR.

- midyeli'nin KURUMSALLAŞMAYI tamamlamış bir RAKİBİ BULUNMAMAKTADIR... Midyecilik sektöründe başka hangi YİYECEK SEKTÖRÜNDEKİ markanın franchise'ı olsanız, piyasaya girdiğinizde, iki yada üç adet büyük rakibiniz olacaktır.

5-01Sadece "midyeli"de franchise olduğunuz anda rakipsiz olarak büyüyebileceğiniz bir pazar vardır. Tüm Türkiye'nin istediği TEMİZ VE BELGELİ MİDYELERİNİZİ satabileceğiniz MEVCUT ama rakipsiz bir pazar sizi beklemektedir. Bu avantaj şu an da Türkiye de hiçbir YİYECEK SEKTÖRÜNDE bulunmamaktadır.

- midyeli dünyada midye tüketilen HER ÜLKENİN yerel midye tadlarından menüsüne eklemiştir. Bu da midye severlerin değişik midyeli LEZZETLER sunulan, restoranlarımıza  sık sık uğramasına sebep olmaktadır.

- midyeli PROJE asamasından itibaren, Franchising sistemi ile büyümeyi hedeflediği için her aşamasında frenchise'yi düşünerek ileriye dönük yatırım yapmıştır. Buda kolay kontrol edilebilir, kaçakları minimuma indiren bir sistemi ortaya çıkarmıştır.

midyeli video fon

.

- midyeli de Sürekli olarak araştıran, yurtdışı fuarlara katılan bir ekip ruhu vardır. Midyenin yetiştirilmesinden, pişirilmesine ve de soğuk hava ünitelerinde muhafaza edilmesin kadar, üniversitelerin su ürünleri bölümleri ile sürekli birlikte çalışılmaktadır.

Üniversitelerle beraber araştırmalar yapan bir ekibin olması "midyeli" koşullarda tüketilmesine ve lezzetinin korunmasına katkıda bulunulmaktadır.

.

 

3-01.

- Yüksek kar marjı

- Yatırım geri dönüş hızının memnun edici olması.

- "midyeli"nin tüm şubelerinde tüketilen midye ve midye dolmalarının, aynı lezzet standartında olması.

- Özel bir sistem ile hazırlanan ve muhafaza edilen midyeleri, ister sıcak, ister soğuk olarak sunulabilme avantajı.

-

midyeli alsancak

FRANCHISING KONSEPTLERİ

midyeli'nin temel olarak iki konsepti bulunmaktadır;

- Restoran konsepti

- Food Court konsepti

Her iki konseptte de işlek alışveriş merkezleri veya yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeler hedeflenmektedir...

midyeli'nin konseptinde, az hesap çok satış fikri hakimdir.

.

Ülkemizin sokaklarda tüketilmeye alışkın olunan bu besini sunarken, fiyat politikamız da buna uygun tutulmuştur. Bu nedenle "az hesap, çok satış" yapılabilinecek uygun yerlerde bulunulmalıdır.

midyeli'nin restoran konseptine alkol satış izni alınıp alınamayacağı, Food Court konseptinde de baca olup olamayacağı önem taşımaktadır.

Konseptler  bu kriterlere uygun belirlenecektir.

.

.

.

4-01midyeli FRANCHISE SİSTEMİ İŞLEYİŞ SÜRECİ

1 - Başvurunun yapılması, açılacak yerin değerlendirilmesi, aday ile yüzyüze görüşme ve fizibilite raporunun hazırlanması ilk bölümü oluşturur.

2 - Değerlendirmenin sonunda açılacak yerin karlı bir yatırım olduğu gözüküyorsa franchising sözleşmesinin imzalanması bölümüne geçilir.

3 - Sözleşmenin imzalanmasından sonra mimari projenin hazırlanması, projenin uygulamaya başlanması, personel alımı ve eğitimi gibi sözleşmedeki diğer şartlar yerine getirilir.

.

8-01midyeli KONSEPTLER 

RESTORAN KONSEPTİ

Restoran konseptinde iki tip bulunmaktadır. Alkol satışının yapılabileceği yerler ve alkol satışı yapamadığımız yerler. Restoranlarda aradığımız özellikler; minimum 70 metrekare iç 40 metrekare dış büyüklüğünün olmasıdır.

Verilen Destekler: Yer Seçimi , Eğitim , El Kitabı , Proje Mal Temini , Personel Temini , Kontrol Sistemi (uzaktan kontrol edilip raporlama yapılması.)

 

midyeli (27)

.

FOOD COURT KONSEPTİ

İşlek Alış-Veriş Merkezlerinin food courtları hedef alınmıştır. Menüsünde daha çok hızlı yapılabilen ve müşteriler TARAFINDAN PRATİK BİR ŞEKİLDE tüketilebilen ürünler bulunmaktadır.

 

Verilen Destekler: Yer Seçimi , Eğitim , El Kitabı , Proje Mal Temini , Personel Temini , Kontrol Sistemi (uzaktan kontroledilip raporlama yapılması).

 

Bizimle İletişime Geçmek İçin Lütfen Aşağıdaki Hızlı Formu Doldurunuz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Cep Telefonu (gerekli)

Talep Edilen Bölge

İletiniz